Kopia Facebook Cover

Wyzwanie: 21 Dni Mocy Mózgu

Ciągle słyszymy, żeby być fit. Wiele z nas stara się jeść zdrowo, chodzi na siłownię lub uprawia jakiś sport. Część podejmuje w mediach społecznościowych wyzwania związane z zmianą sylwetki lub możliwościami sportowymi. Ale ile osób robi codziennie coś dla sprawności swojego mózgu? Niech motywacją będzie wyzwanie “21 Dni Mocy Mózgu”!

Ma ono na celu o uświadamiać, że włączenie mocy mózgu nie tylko zapewni lepsze funkcjonowanie na co dzień, ale da większą szansę na lepszą pamięć i sprawność intelektualną przez całe życie. Wyzwanie jest całkowicie darmowe. Odbywa się na Instagramie oraz Facebooku. To moje dziękuję za to, że jesteście, bo właśnie dzisiaj mija rok Dr Dudziak na Instagramie!

Dla kogo jest to wyzwanie?

Dla każdego! Studentów i uczniów, którzy chcą pobudzić swój mózg. Mamy, która pod natłokiem obowiązków czuje, że jej mózg nie wrócił jeszcze do sprawności sprzed ciąży. Wreszcie dla każdego, kto chce poznać niektóre nawyki utrzymujące mózg w pełnej sprawności.

„Wyzwanie? To pewnie dla mnie za trudne.“ W niektóre dni będziesz musiał/-a tylko nieznacznie zmienić swój normalny dzień, część dni będzie związana z czymś zupełnie dla Ciebie nowym a część będzie zabawną i przyjemnością. I o to chodzi! Mózg dla optymalnego funkcjonowania potrzebuje m.in. przeszkód do pokonania, niespodziewanego, nowości i odpoczynku… w „mózgowym“ stylu.

Wyzwanie jest tak skonstruowane, żeby z jednej strony nie przytłoczyć i nie zniechęcić Cię do uczestnictwa, ale z drugiej by jednak zapewnić jakiś rodzaj „schodów“. Pamiętaj, że ma to być przede wszystkim dobra zabawa, okazja do poznania podstaw “neuropielęgnacji” oraz wprowadzenia kilku neuropozytywnych nawyków.

Darmowa checklista do pobrania

Dla chętnych po zapisie na newsletter (u dołu strony) do pobrania DARMOWA checklista do wyzwania #21dnimocymózgu.

Osoby wcześniej zapisane dostaną ją w dzisiejszym newsletterze. Checklista po pierwsze pomoże Wam wcześniej zorganizować potrzebne „materiały“ – nie jest ich dużo: kredki, czekolada… tak czekolada, więcej tutaj nie zdradzę. Po drugie dzięki niej możecie wyzwanie spersonalizować. Dopasujcie wyzwanie do siebie i swojego dnia – tylko niech nie będzie za łatwo!

Podnieś rękawicę!

Zachęcam Was do aktywnego udziału w wyzwaniu. Przechodzenie przez wyzwanie w zaciszu swojego domu lub komórki jest oczywiście OK. Jednak każdy post, relacja czy komentarz z hashtagiem #21dnimocymozgu po pierwsze pomaga Wam w ukończeniu wyzwania stanowiąc jakiś rodzaj publicznej deklaracji „tak, biorę udział!“. Po drugie pomaga także wszystkim innym biorącym w nim udział dając podpowiedzi, inspirację i motywację każdego dnia.

W końcu zachęcam Cię do podzielenia się informacją o tym wyzwaniu. Zaproś do niego koleżankę, siostrę, chłopaka lub żonę – razem będzie raźniej 🙂

Już wiesz, że będziesz uczestniczyć? Świetnie! Daj się poznać 🙂 Napisz proszę kilka słów o sobie na Facebooku lub Instagramie. Powiedz też co chcesz osiągnąć i kogo zaprosić 🙂

Koniecznie podejmij wyzwanie i podziel się w mediach społecznościowych zarówno swoimi sukcesami jak i trudnościami. Pamiętaj, żeby dołączyć hasztag #21dnimocymozgu i oznaczyć mnie @drdudziak – dzięki temu ja i pozostali uczestnicy wyzwania zobaczymy jak Ci idzie 🙂 Możesz dołączyć w każdej chwili. Włącz z nami pełną moc swojego mózgu!

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Tagi

Przewiń do góry