dr-dudziak-mainlogo-3

Dr Dudziak – neurolog, neurotrener, blogerka

Oto nowe logo Dr Dudziak – neurolog, neurotrener, blogerka!

To jednak dużo więcej niż nowe logo. To symbol nowego kierunku. W całkowitej zgodzie ze sobą i z najgłębszym przekonaniem, że przyczyni się do poprawy zdrowia mózgu i jakości życia wszystkich, którzy wraz ze mną w tym kierunku podążą.

Neurolog

Miałam dużą przyjemność z tworzenia dla Was czysto neurologicznych treści. W tym tych o bólach kręgosłupa, malformacjach naczyniowych (tętniaki) czy wreszcie serii o bólach głowy. Nie jest to jednak to co rozpala mój umysł i daje poczucie spełnienia.

Proces uczenia się, zapamiętywanie, koncentracja, zarządzanie stresem czy zapobieganie chorobom neurologicznym wiązanym ze stylem życia oraz wiekiem. To są tematy nie tylko niezmiernie mnie pochłaniające, ale do pojawienia się Dr Dudziak, praktycznie nieporuszane z perspektywy medycyny i nauki.

Blogerka

Jakkolwiek szanuję i doceniam edukację na temat wszelakich chorób i ich leczenia, to uważam, że to działanie reaktywne mające swoje ograniczenia. Szczególnie w mojej dziedzinie – neurologii – gdzie mamy co prawda coraz lepsze możliwości diagnostyczne, ale niekoniecznie terapeutyczne, o wiele korzystniejsze jest działanie proaktywne.

Nie można przecenić wpływu diety, ruchu, metod radzenia sobie ze stresem oraz ustawicznej nauki i treningu umysłu na nasze zdrowie i sprawność umysłową zarówno teraz, jak i w latach późniejszych.

W obszarze profesjonalnego działania każdy z nas wnosi własną osobowość, naturalne talenty, zainteresowania i nabyte zawodowe oraz pozazawodowe kompetencje. Byłoby szkoda, żeby świetny naukowiec był takim sobie chirurgiem a fenomenalny zabiegowiec męczył się w laboratorium.

Neurotrener

W tematyce objawów, diagnostyki i leczenia (a raczej w większości łagodzenia objawów) chorób neurologicznych powiedziano wiele. Ogólnodostępne są książki akademickie, ciągle przybierający ogrom artykułów i nawet wykłady online.

Będąc nadal praktykującym neurologiem, moja marka Dr Dudziak skupiać się będzie głównie na czymś co nazwałam “neurologią i neuronauką stosowaną”, czyli m.in.:

Jesteś ze mną?

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Tagi

Przewiń do góry